szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Az állatra egy élő közvetítés közben akadtak rá a kutatók.

Közel másfél kilométeres mélységben, a csendes-óceáni Kingmann-zátonynál találtak új medúzát a Natuilus Live tengerbiológusai. Először azt hitték, az ugyancsak ritka koronamedúza rend egyik állatát szúrták ki, de kiderült, egy eddig be nem azonosított fajra bukkantak – igaz, 2015-ben már feljegyezték a rejtélyes medúzát.

A tudósok felhívták a figyelmet arra, hogy az állat csápjai szokatlan módon felfelé állnak, felépítése alapján pedig úgy sejtik, ragadozó fajról lehet szó. Jellegzetes piros színe alapján arra következtettek, hogy vélhetően más medúzákra és tengeriuborkákra vadászhat, ezek közül is a biolumineszcens – vagyis világító – állatokra jelenthet fokozott veszélyt. Találkozásukat és meglepettségüket videón is rögzítették:

A Kingmann-zátonyt a világ egyik legszínesebb helyének tartják a tengeri élővilág szempontjából, különlegessége, hogy dagálykor mindössze néhány négyzetméter a területe, a nagy része ugyanis víz alá kerül. Az utóbbi években a tengerbiológusok nagyobb figyelmet fordítottak a térségben élő állatok kutatására, de még mindig aránylag kevés információ áll rendelkezésükre az itteni ecoszisztémáról.