Férfi vízi BL: vihar miatt félbeszakadt a nyolcasdöntő – az FTC meccse is csúszik

S. B.S. B.
Vágólapra másolva!
2023.05.31. 16:48
null
Elődöntőben a Barceloneta (Fotó: Facebook/Club Natació Atlètic-Barceloneta)
A férfi vízilabda Bajnokok Ligájának nyolcas döntőjében a Barceloneta szoros meccsen, 11–9-re legyőzte a Dubrovnikot, a tavalyi döntős Novi Beograd 13–11-es győzelmet aratott az Olympiakosz ellen, míg vihar miatt a Brescia–Vouliagmeni meccset félbe kellett szakítani.

BARCELONETA–DUBROVNIK

Eléggé lassan indultak be a csapatok, az első negyedben mindössze két gólt tudtak szerezni. A folytatásban azonban gyorsan felpörögtek az események. A következő játékrészben a felek már négyszer-négyszer találtak be, így 5–5-ös döntetlennel zárták a félidőt. A harmadik negyedet a Barceloneta kapta el jobban, el is tudott húzni két góllal. Ezt az előnyét sikeresen meg is tartotta a meccs végéig, és elsőként jutott be az elődöntőbe.

NOVI BEOGRAD–OLYMPIAKOSZ

A tavalyi döntős Beograd a papírformához híven jobban kezdte a mérkőzést, de a második negyedben meglepő módon egyenlíteni tudott Vámos Márton csapata. A Barceloneta meccséhez hasonlóan azonban a házigazdák a harmadik játékrészbe ismét el tudtak lépi két góllal, amit a gólzáporos utolsó negyed ellenére is meg tudtak tartani.

BRESCIA–VOULIAGMENI

Nagy meglepetésre görög előnnyel vonultak az öltözőbe a csapatok félidőben, ám onnan nem térhettek vissza a pályára, hiszen a rossz időjárás miatt félbe kellett szakítani a találkozót. A vihar elvonulta után a csapatok ott folytatták, ahol abbahagyták. ABrescia továbbra is közel tudott maradni, de meg nem tudta fordítani z eredményt, így óriási meglepetésre a Vouliagmeni jutott a legjobb négy közé.

VÍZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, NYOLCAS DÖNTŐ (Belgrád)
NEGYEDDÖNTŐ
Zodiac Atletic Barceloneta (spanyol)–Jug Adriatic Osiguranje Dubrovnik (horvát) 11–9
(1–1, 4–4, 4–2, 2–2)
VK Novi Beograd (szerb)–Olympiakosz Pireusz (görög) 13–11
(4–2, 2–4, 3–1, 4–4)
AN Brescia (olasz)–NC Vouliagmeni (görög) – 10–11
(3–4, 3–4, 1–0, 3–3)