Vágólapra másolva!
2022.11.30. 18:31
null
Bánhidi Bence most négy gólt lőtt a Celjének (Fotó: Török Attila, archív)
Jól kezdett, és a korai nagy különbség után végig vezetve győzte le a hazai 36–27-es siker után idegenben 36–28-ra a szlovén Celjét a Pick Szeged a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 8. fordulójában, megszerezve a Tisza-partiak idei harmadik győzelmét a sorozatban.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 8. FORDULÓ
RK CELJE PIVOVARNA LASKO (szlovén)–PICK SZEGED 28–36 (13–20)
Celje, 2500 néző. V:
Eliasson, Palsson (izlandiak)
CELJE: Bojic – Cokan 5 (3), Martinovic 1, STRMLJAN 5, Zabic 1, Ivankovic 4, MAZEJ 4. Csere: Belkaied, Gabersek (kapusok), Mlakar 3, Gal Marguc 1, Vlah 2, Suholeznik 1, Janc 1 (1). Edző: Alem Toszkics
SZEGED: ALILOVIC – BOMBAC 4, Tönnesen 3, Gaber, BÁNHIDI 4, BODÓ 6, Frimmel 6 (5). Csere: L. Krivokapics (kapus), Sostaric 3, Garciandia 3, Rosta M. 3, Szita, B. Radivojevics 3, Blonz 1. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–3. 12. p.: 4–9. 17. p.: 8–10. 26. p.: 11–16. 39. p: 18–25. 44. p.: 23–27. 48. p.: 25–30. 54. p.: 27–33
Kiállítások: 14, ill. 10 perc
Hétméteresek:
8/4, ill. 6/5
MESTERMÉRLEG
Alem Toszkics:
– Megérdemelten nyert a Szeged, végig az ellenfél akarata érvényesült. Mindent megpróbáltunk, de Mirko Alilovic kapuját nem sokszor tudtuk bevenni.
Juan Carlos Pastor: – Örülünk az első idegenbeli BL-sikerünknek, igazi csapatként játszottunk. Mindenki, aki pályára lépett, hozzátette a magáét. Nagyon fontos két pontot szereztünk, amely a csoportból való továbbjutásunkhoz elengedhetetlen. Bízom benne, hogy a sérültjeink is hamarosan visszatérnek.

ÖSSZEFOGLALÓ

A Pick Szeged a legutóbbi három alkalommal, amikor a Bajnokok Ligája csoportkörében találkozott a Celjével, rendre legyőzte. Legutóbb a 2019–2020-as kiírásban sorsolták a két csapatot egy csoportba, akkor a Tisza-partiak hazai, kilencgólos sikere után Szlovéniában tizeneggyel verték meg az ellenfelet – már a félidőben 19–11-re vezetett Juan Carlos Pastor együttese.

Annak ellenére, hogy a csapatkapitány, Bánhidi Bence lábát múlt szerdán borogatni kellett, illetve a hétvégi bajnokin Borut Mackovsek megsérült, a találkozó úgy indult, mintha a legutóbbi összecsapás folytatódott volna. A hetedik percre már kétgólos volt a vendégek előnye (5–3) – ráadásul mind az öt gólt más játékos szerezte. Az osztrák balszélső, Sebastian Frimmel folytatta jó sorozatát: a hazai találkozón négyből négy hetest bedobott, ezúttal a tizedik percre már kettőből kettőnél járt.

Mivel az izlandi játékvezetők szórták a büntetőket és a kétperces kiállításokat, a szegedi kapus, Mirko Alilovic sem unatkozott, kétszer útját állta a szlovén heteseknek. Bár az ötgólos vendégelőny kettőre csökkent Bodó Richárd kiállítása után, három perc után újra magára talált a Szeged, és hétgólos fórral vonulhattak a játékosok az öltözőbe.

A második félidőben sokáig csak tartotta a különbséget a két csapat. Az első játékrészben csupán néhány percet a pályán töltő Imanol Garciandía a folytatásban elég hamar háromszor betalált. A félidő feléhez közeledve négyre zárkózott a Celje, ezért Pastor gyorsan időt kért, nehogy baj legyen. Nem is lett, nem sokkal később már hattal mentek a vendégek, és ezúttal ugyan Frimmel hetes mérlege nem lett makulátlan, a Szeged győzelme nem forgott veszélyben, s nyolc góllal felülmúlta a szlovén bajnokot. 28–36

További eredmények: Elverum (norvég)–Lomza Kielce (lengyel) 26–27 (13–14), Barca (spanyol)–THW Kiel (német) 26–24 (13–13)

VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! CELJE–PICK SZEGED 28–36

60. perc: Martinovic révén nyolcra zárkózott az utolsó percben a Celje. 28–36

59. perc: két lövést is hibázott egy támadáson belül a Szeged.

58. perc: Garciandía vezethetett gyors támadást, de Belkaiedbe lőtt, majd Alilovic is nagyot védett a túloldalon.

58. perc: Rosta Miklós harmadik gójával már 36 gólnál járnak a vendégek. 27–36

57. perc: Alilovic megint védi a celjei átlövést.

56. perc: Garciandía gólja után Alilovic ismét bemutatott egy védést! 27–35

55. perc: Rosta Miklós viszont akcióból válaszolt Janc hetesére. 27–34

54. perc: Janc járt túl Alilovic eszén büntetőből. 27–33

54. perc: a celjei kapus, Jasszin Belkaied rontott lövést az üres szegedi kapura.

53. perc: Bánhidi gólja után a Szegedtől Gabert állították ki két percre, ráadásul Suholeznik még be is talált. 26–33

52. perc: Radivojevics jobbszélről állítja vissza a hétgólos különbséget, majd Alilovic védte Vlah lövését. 25–32

52. perc: Cokan megint kihagyta hétméteresét.

50. perc: Bodó kapufás góljával 25–31

49. perc: Mlakar átlövését védte Alilovic.

49. perc: Frimmel is tud hibázni a hetesvonalról... marad az ötgólos különbség.

48. perc: Strmljan viszont kettős hátrányban harcolt ki hetest egy betöréssel. A büntetőt Cokan értékesítette. 25–30

48. perc: Blonz használta ki a Szeged kettős emberelőnyét. 24–30

48. perc: Zabic is a kiállítás sorsára jut a celjeiektől.

47. perc: Bodó gólja mellett Martinovicot még ki is állították. 24–29

45. perc: Ivankovic lövése nem talált kaput. A rontott szegedi támadás után viszont Strmljan. 24–28

45. perc: Bombac óriási góllal jelentkezett! 23–28

44. perc: Pastor mester ismét jó ütemben kért időt és megakasztja a Celje zárkózását.

44. perc: Strmljan góljával visszajön négy gólra a házigazda. 23–27

43. perc: Cokan révén próbál meccsben maradni a Celje. 22–27

42. perc: Bodó a hatosról eredményes. 21–27

42. perc: Zabic használta ki a Celje emberelőnyét. 21–26

42. perc: Bánhidi ragadta torkon ellenfelét két percet érően.

41. perc: Vlahot küldték le két percre, a szegedi hétméterest pedig Frimmel ezútta is biztos kézzel értékesítette. 20–26

40. perc: Strmljan szerzi a hazaiak 20. gólját. 20–25

40. perc: Mlakar nagy gólt lő a bal felsőbe. 19–25

39. perc: Garciandía élt az emberelőnnyel. 18–25

39. perc: Zabic letarolta Bánhidit, cserébe kapott egy kétperces kiállítást.

38. perc: Cokan vágta fel a szegedi kapu jobb felső sarkába a megítélt hétméterest. 18–24

36. perc: Radivojevics másodszor is betalál! 17–24

35. perc: Garciandía góljára pedig Mazej válaszolt. 17–23

35. perc: Radivojevics is feliratkozott a gólszerzők közé. 16–22

34. perc: aztán Bodó csak megszerzi a Szeged első gólját a fordulás után, de Mlakar gyorsan válaszolt. 16–21

33. perc: nem indul jól a második félidő szegedi szempontból, szerencsére az újabb rontott magyar támadás után a szlovénok is hibáznak.

33. perc: ismét hiba csúszik a Szeged támadásában, amit Vlah révén használnak ki a hazaiak. 15–20

31. perc: nem sikerül gólt szerezni az első szegedi támadásból a második félidőben. 14–20

31. perc: magabiztos szegedi előnyről folytatódott a mérkőzés.

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! CELJE–PICK SZEGED 13–20

30. perc: Mazej révén zárkózott ugyan a Celje, de Bánhidi újabb góljával 20–13-as szegedi elnnyel vonulnak pihenőre a csapatok.

29. perc: Bombac ezúttal Bánhidit találta meg beállóban és már hét közte! 12–19

28. perc: szép játék végén Sostaric kapta középen a labdát. 12–18

27. perc: Tönnesen második kétperces kiállítását kapta, de a megítélt hetest Vlah fölépattintotta.

27. perc: Bombac góljával: 12–17

27. perc: Vlah távoli, 11 méterről leadott lövése talált utat a szegedi kapuban. 12–16

26. perc: Rosta kapott jó bejátszást Bombactól és nem is hibázott. 11–16

26. perc: Ivankovics negyedik gólját szerezte negyedik lövéséből. 11–15

25. perc: Frimmel negyedik büntetőjét is értékesítette és már öt gólnál jár! 10–15

24. perc: Vlah hibázott lövést a Celjétől, majd Rosta harcolt ki hétméterest.

23. perc: Bodó második góljával 10–1

22. perc: újabb támadóhiba a Celjétől, Bodó viszont lövést rontott. Gabersek ellenben beleért, így maradt a labda a Szegednél.

22. perc: Bánhidi lövését rögtön védte Gabersek.

21. perc: kapust cserélt a Celje, Gabersek váltotta Bojicot, eközben Ivankovics bombázott a szegedi kapuba. 10–13

20. perc: Tönnesen talpról! 9–13

19. perc: ha nehezen is, de eljutott a jobbszélre, Frimmelhez a labda, akinek nagy területe volt és ki is használta. 9–12

18. perc: megint Mazej, a balszélről. 9–11

18. perc: Bombac-bomba Bojic lábai között! 8–11

17. perc: Juan Carlos Pastor időkéréssel akasztja meg a Celje zárkózását.

17. perc: Szita próbált betörni, de lövését védte Bojic, az ellentámadásból pedig Mazej révén már csak kettő a Celje hátránya. 8–10

17. perc: Strmljan góljával háromra csökkenti hátrányát a házigazda. 7–10

15. perc: Mlakar góljával zárkózik a Celje. 6–10

15. perc: Tönnesen a jobbszélről szerez gólt a túloldalon pedig Zabic a kapufát találta csak el. 5–10

14. perc: technikai hiba a celjei Zabic részéről.

13. perc: Sostaric lövését védte Bojic.

13. perc: Gal Marguc akcióból, a jobbszélről beugorva eredményes. 5–9

13. perc: időt kért a hazaiak edzője, Alem Toszkics.

12. perc: Frimmel harmadik hétméteresét is értékesíti. 4–9

12. perc: a Celje edzőjét, Alem Toszkicsot is sárga lappal figyelmeztették a játékvezetők, majd a hatosra betörő Bombac harcolt ki újabb büntetőt.

12. perc: újabb kétperc! Ivankovics másodszor kerül a kiállítás sorsára.

11. perc: Ivankovic harcolt ki újabb hétméterest, de Alilovic megint véd! ezúttal Gal Marguc kísérletét!

11. perc: Tönnesen szabálytalankodik két percet érően. Emberhátrányban a Szeged.

10. perc: Sostaric góljával már négy közte! 4–8

9. perc: Alilovic újabb Cokan-lövést védett!

9. perc: Ivankovic lövését nem tudja kivédekezni a Szeged, de a túloldalon újabb hetes és két perc, ezúttal Ivankovicnak.Frimmel révén pedig 7–4 a szegediek javára kettős emberelőnyben.

8. perc: Bánhidi harcolt ki hétméterest és kétperces kiállítást Mazejnek. A büntetőt Frimmel értékesítette. 3–6

7. perc: Alilovicnak megvan az első védése, Cokan lövését hárította.

6. perc: Bánhidi góljával megint a Szegednél az előny, a kivédekezett szlovén támadás után Tönnessen faulttal együtt növeli kétgólosra a különbséget. 3–5

5. perc: Alilovic lábai között szerzett góllal egyenlített Ivankovics, amire Bombac ugyan válaszolt, de Strmljan is azonnal felelt 3–3

4. perc: Bodó átlövését nem tudja hárítani a hazai kapus! 1–2

3. perc: Alilovic hozzáért ugyan, de nem tudta védeni Cokan hétméteresét. 1–1

3. perc: Sebastian Frimmel hetesből szerzi a mérkőzés és a Szeged első gólját. 0–1

2. perc: a Szeged is passzívig vezette első támadását, de hazai sárga lap miatt tovább támadhat.

1. perc: a Celje vezette az első támadást, de elveszik a labdát a hazaiaktól.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

A mérkőzés 18.45-kor kezdődik.

ELŐZMÉNYEK

A hazai 36–27-es győzelem után idegenben is összecsap a szlovén Celjével a Pick Szeged a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának nyolcadik körében. Juan Carlos Pastor csapata harmadszor nyerhet a BL idei kiírásában, hiszen korábban a norvég Elverumot is legyőzte, de emellett a Tisza-partiak öt vereséget számlálnak, s a nyolc csapatos csoport hatodik helyén állnak, míg a Celje jelenleg két ponttal hetedik.

A szlovén csapat egyetlen győzelmét a THW Kiel ellen szerezte, hiszen nem kis meglepetésre hazai környezetben 38–36-ra legyőzte a német rekordbajnokot.

A Szegednek a mostani lesz a 240. mérkőzése a legrangosabb sorozatban, a Bajnokok Ligájában, a legutóbbi Celje elleni siker pedig a csapat 114. győzelme volt. Emellett a Tisza-partiak 6622 lőtt és 6581 kapott gólnál járnak a sorozatban.

Aktuális ellenfelével eddig 11-szer találkozott a Szeged, s nyolc győzelem mellett kétszer szenvedett vereséget, egyszer döntetlent játszott.

Juan Carlos Pastor együttes legutóbb három éve járt Celjében, s akkor magabiztos, 34–23-as sikert ért el. Akkor Bánhidi Bence hét, Bogdan Radivojevics hat gólt szerzett.

A Celje jelenleg tíz mérkőzés után kilenc győzelemmel és egy vereséggel második helyen áll a szlovén élvonalban, csupán a jelenlegi első, a Trebjne tudta legyőzni hazai pályán, de az nagy pofon volt a csapatnak, hiszen 31–20-ra maradt alul

A Szeged mérkőzésre nevezett keretébe Borut Mackovsek és Mikler Roland sem került be.

KÖSZÖNTJÜK OLVASÓINKAT AZ RK CELJE–PICK SZEGED FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA-MÉRKŐZÉS ÉLŐ KÖZVETÍTÉSÉBEN!