szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A nyertes vállalkozókkal kötött szerződés még nem lépett hatályba, mivel a pénz, amit a kivitelezők kérnek, egyelőre nem áll rendelkezésre.

Egy új, multifunkcionális sportcsarnok építésére írt ki közbeszerzést a Százhalombatta önkormányzata tavaly év végén, a tender nyertesének kilétét pedig most hozták nyilvánosságra az uniós közbeszerzési értesítőben az Átlátszó szerint. A lap azt írja: a beruházás eredetileg becsült összértéke 3 599 603 252 forint volt,

de a kivitelezők végül 6 052 722 162 forintért vállalták a munkát.

Vagyis a csarnok közel kétszer annyiba kerül majd, mint eredetileg tervezték.

A nyertes az EB Hungary Invest Kft. és a Thermo Épgép Építőipari Kivitelező és Szolgáltató Kft. párosa lett, de alvállalkozóként a ZÁÉV Építőipari Zrt.-t is bevonták. Utóbbi Mészáros Lőrinc egyik, milliárdokat profitáló cége.

A közbeszerzés dokumentumai szerint az ajánlatkérő feltételes közbeszerzési eljárást folytatott le, vagyis a szerződés még nem lépett hatályba. Ennek oka, hogy egyelőre nincs pénz a beruházásra.

Százhalombattán most is van egy sportcsarnok, amit a dokumentumok alapján nem rombolnak le, hanem az új építmény bemelegítőcsarnokaként funkcionál majd. A két épületet összekötik, így könnyen átjárhatóak lesznek.

„Az új épület cölöpalapozással készül, a szerkezetét előregyártott vasbeton pillérek és monolit vasbeton falak, valamint előregyártott vasbeton gerendák és monolit vasbeton födémek alkotják. A lelátó szerkezete szintén előregyártott vasbeton szerkezetekből készül. A tetőszerkezet egy része monolit vasbeton födémszerkezetű, a csarnoktér pedig előregyártott vasbeton főtartókra helyezett magasbordás trapézlemezzel készülő szerkezet” – olvasható a leírásban.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.